مدیر عامل شرکت سویفت پیج: تعامل بهتر باعث معاملات بیشتر میشود

مدیر عامل شرکت سویفت پیج: تعامل بهتر باعث معاملات بیشتر میشود

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

مدیر عامل شرکت Swift page: تعامل بهتر باعث معاملات بیشتر میشود
این مقاله، در واقع مصاحبه ای باJohn Oechsle  مدیر عامل شرکت Swift page است که در زمینه راه های گسترش کسب و کار با استفاده از روش های مختلف و به خصوص تجارت الکترونیک بیان شده است. در این مقاله ما در واقع سوالاتی از این فرد موفق در زمینه تجارت پرسیده ایم که شاید این سوالات برای شما هم در زمینه کسب و کار پیش آمده باشد، پس خواندن این مقاله را از دست ندهید.

مدیر عامل شرکت Swift page
خبرنگار : برخی از روند های اصلی در زمینه مدیریت مشتری (CRM) در حال حاضر چیست؟
بسیاری از شرکت ها در حال حاضر دوست ندارند تعامل کامل با مشتری داشته باشند و از CRM به عنوان یک نرم افزار بک گراند استفاده میکنند و این در حالی است که با استفاده از برنامه های کوچک، راه بزرگی را برای تحول این مسیر هموار میکنند.
در کل، مردم دوست دارند تا با نرم افزار های CRM به صورت صوتی ارتباط برقرار کنند. برای مدیران امروز، نشستن و تایپ کردن می تواند وقتشان را هدر دهد. برای مثال اگر من درون خودرو نشسته باشم، با قطار به جایی بروم یا در حال پیاده روی باشم، می توانم از طریق نرم افزار های CRM مجهز به سیستم پردازش صوتی، با نرم افزار خودم ارتباط برقرار کنم که این امر در افزایش بازده من بسیار تاثیرگذار است.
برای مثال تصور کنید که در حال راه رفتن هستید و شما از نرم افزار میپرسید، "کسب و کار دیروز من چگونه بوده است؟" و نرم افزار جواب شما را به صورت صوتی میدهد.
این ایده ها برای سال های آینده تاثیرگذار است. نرم افزار های CRM که بتوانند سوال را از شما دریافت کنند، آن را پردازش کرده و سپس جواب شما را به صورت صوتی ارائه دهند، آسان تر عمل می کنند و راحت تر می توان از آن ها استفاده نمود. پس قانون شماره یک برای برای نرم افزار های CRM، تولید و طراحی به گونه ای عامه پسند است که بتوان به راحتی از آن استفاده نمود.


خبرنگار : راز استفاده از CRM برای افزایش تاثیر در بازاریابی ایمیلی چیست؟
چهار چیزی که در این راه نیاز است عبارتند از بانک اطلاعاتی، صحت بانک، سازگاری و تمامیت. اگر کسب و کار شما این چهار ویژگی را داشته باشد، قطعا در این راه موفق خواهید شد.
بانک اطلاعاتی و صحت آن، خودشان توضیح دهنده هستند. در صورتی که ایمیل فعلی چیزی نیست که شما در بانک اطلاعات خود دارید، پس نمیتوانید با من ارتباط برقرار کرده و من را از اخبار خود آگاه کنید.
سازگاری در دنیای امروزه اهمیت بسیار بالایی پیدا میکند و این به دلیل آن است که شما در دنیای امروز، راه های بسیاری برای پیدا کردن مشتری خارج از سیستم CRM دارید. در صورتی که اطلاعات دریافت شده را وارد این سیستم نکنید، کار شما درست یا سازگار با سیستم نیست.
تمامیت به این دلیل اهمیت دارد که شما میتوانید تمامی کار ها و فعالیت هایی که با مشتری خود دارید را در سیستم CRM ثبت کنید. در صورتی که من ایمیلی را ارسال کنم، از آن اطلاع خواهم داشت. در صورتی که معامله ای صورت پذیرد، از آن اطلاع خواهم داشت.
در صورتی که شما به تمامی نکات بالا توجه داشته باشید، پس حتما میتوانید در راه خود موفق باشید و با بازریابی ایمیلی، بر مشتری خود تاثیرگذار باشید.


خبرنگار : به چه دلیل خصوصی سازی، در ایجاد تعامل بهتر با مشتریان تاثیرگذار است؟
با توجه به اینکه مشتریان شما، دارای خصوصیات رفتاری هستند و در سنین مختلفی میباشند، پیدا کردن راه مناسب برای ارتباط برقرار کردن با آن ها بسیار واجب میباشد. برخورد با همه مشتریان مانند هم نیست و این کار سبب میشود تا برخی از مشتریان با شما احساس بیگانه کردن داشته باشند.
برای مثال در صورتی که مشتری شما یک کودک باشد، باید از خود رفتاری نشان دهید و اگر مشتری شما فرد مسنی بود، باید برخی از خصوصیات رفتاری خود را حذف کنید. این کار بستگی به تجربه شما نسبت به برخورد های گذشته دارد. با انجام درست این کار، میتوانید با مشتری خود ارتباطی مداوم داشته باشید.
من از تولید محصولات خود خوشحالم باشم پس از من خرید کنید. ارتباط خود را با مشتری مانند جمله قبل پیش ببرید و بر این اساس پایبند باشید که با هر نسل، چگونه باید برخوردار داشته باشید. مهم است که اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را در سیستم خود داشته باشید. این انقلاب CRM میباشد. این کار یک راه طولانی است که الان تنها به صورت یک متن درآمده است.


خبرنگار : اتوماسیون بازاریابی چیست و چرا مهم است؟
اتوماسیون بازاریابی به شما این امکان را میدهد تا بتوانید در مورد مشتری خود بیشتر اطلاعات کسب کنید، او را بشناسید و بخش به بخش برای ارتباط با او برنامه ریزی کنید و بتوانید با ایجاد تعاملی مناسب، با مشتری خود ارتباط برقرار نمایید.


خبرنگار : آیا هنوز هم نیاز به استفاده از انسان ها برای پیاده سازی اتوماسیون بازاریابی وجود دارد؟
برنامه به تنهایی میتواند بر اساس اطلاعات وارد شده، تحلیلی بسیار عظیم و دقیق را به شما بدهد اما برای تفسیر این تحلیل و همچنین برای پیاده سازی این تحلیل در ارتباط با مشتری، نیاز به انسان هم میباشد.
شما بعد از پیاده سازی نرم افزار باز هم نیاز به پیاده سازی استراتژی برای فروش را دارید. پس برای پیاده سازی اطلاعات داده شده از نرم افزار در کسب و کارتان به انسان ها نیاز میشود.


خبرنگار : چه آینده ای برای CRM پیش رو است؟ این سیستم به چه سویی در حال تغییر است؟
مردم امروزه بیشتر به برقراری ارتباط نیاز دارند. آنها دوست دارند که با CRM یا دیگر نرم افزار های خود به صورت صوتی ارتباط برقرار نمایند. این مسئله تا دو یا سه سال آینده به صورت کامل و فراگیر در جامعه نخواهد بود ولی قطعا شرکت های نرم افزاری اقدام به تولید این برنامه ها با امکان تعامل صوتی می کنند.

درباره ما

گروه فناوری پارتاک از سال 89 در زمینه تولید محتوای وب سایت کار خود را آغاز کرد. تمامی هدف ما در این زمینه ارتقای رتبه سایت ها و قرار گیری آن ها در 5 جستجوی اول گوگل به واسطه محتوای باکیفیت میباشد. این امر با استفاده از بهترین مطلب نویسان و متخصصان سایت در زمینه های مختلف انجام میشود و متن تولید شده علاوه بر استاندارد های مورد نیاز، از کیفیت بسیار بالایی برای تحریک مشتری و ایجاد مشتری بالقوه به بالفعل برخوردار میباشد.

 

 

اطلاعات تماس

 آدرس:

اصفهان- بلوار کشاورز- جنب دانشگاه دانش پژوهان

تلفن تماس:

9103493139

آدرس پست الکترونیکی:

info{at}moshaverbpm.com

با ما به روز باشید

با وارد کردن ایمیل خود در این قسمت می توانید از جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه فناوری و برنامه نویسی و طراحی سایت با خبر شوید.