پیج رنک page rank گوگل چیست؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با افزایش فوق العاده صفحات وب و رقابت بر سر رتبه بندی ها در گوگل، مجموعه عوامل موثر بر موفقیت و رتبه سایت، اهمیت بیشتری پیدا کردند. پیج رنک page rank یکی از همین عوامل است که چگونگی عملکرد آن را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

پیج رنک page rank گوگل

پیج رنک چیست؟

پیج رنک سیستمی است که میزان نفوذ و قدرت یک صفحه وب را بر اساس معیارهایی که بر میزان لینک های ورودی تکیه دارند، محاسبه می کند. پیج رنک نتیجه تجزیه و تحلیل گوگل از لینکهای ورودی به یک سایت است. این ارزش گذاری توسط عددی از 1 تا 10 مشخص می شود که عدد نمایانگر این است که آن وبسایت، لینکهای ورودی زیادی دارد و سایتهای زیادی نیز به این وبسایت، لینک داده اند.

اهمیت پیج رنک در چیست؟

در مورد اهمیت پیج رنک نمی توان به سادگی صحبت کرد. چرا که این موضوع با الگوریتم های پیچیده ای محاسبه می شود. از طرفی امروزه با پیشرفته تر و هوشمند تر شدن این تکنولوژی، دیگر لینک گرفتن از یک سایت معتبر، به تنهایی نمی تواند عامل تضمین کننده موفقیت یک وبسایت باشد.
در هر حال تولید محتوای مناسب برای سایت، اگرچه از هر چیز دیگری برای رتبه بندی سایت واجب تر است، اما پیج رنک نیز مانند مجموعه عوامل سئو، می تواند در گرفتن رتبه بالاتر در موتور جست و جوی گوگل  موثر واقع شود. در واقع اهمیت پیج رنک بالا در این است که اینچنین تفسیر می شود: چون این وبسایت مشخص لینک های ورودی زیادی دارد، پس سایت مفیدی است.

چگونه از پیج رنک وبسایت خود اطلاع پیدا کنیم؟

برای اطلاع پیدا کردن از پیج رنک یک وبسایت مشخص، می توان از نوار ابزار یا همان تولبار گوگل استفاده کرد که به صورت پلاگین بر روی مرورگرهای مختلف نصب می شود.
راه دوم استفاده از سایت هایی است که پیج رنک را به شما نشان می دهند. سایت هایی مانند mypagerank.net و یا alexa.com برای همین کار استفاده می شوند. در این سایت ها شما آدرس وبسایت خود را وارد می کنید تا پیج رنک بین 1 تا 10 به شما اعلام شود.

چگونه می توان پیج رنک را افزایش داد؟

بهترین راه برای افزایش پیج رنک، لینک شدن با سایت های پر بازدید و با پیج رنک بالا است. برای این کار بهتر است تنها با وبسایت های مرتبط با سایت خودتان لینک شوید و تعداد آنها را خیلی زیاد نکنید. از طرفی، مواظب باشید! چرا که صفحاتی که لینک ها را خریداری کرده و به طور غیر عادی افزایش لینک دریافتی دارند، ممکن است از طرف گوگل شناسایی شده و از لیست جست و جو حذف گردند.
نوشتن محتواهای مناسب و مفید، اعتبار سایت را بالا می برد. با نوشتن مطالب جدید و به روز، تلاش کنید تا پیج رنک خود را به صورت طبیعی بالا ببرید. علاوه بر این، رعایت استانداردهای وب از جمله کدنویسی، استفاده از کلمات کلیدی مناسب و متاتگ ها نیز فاکتور های تعیین کننده ای برای افزایش اعتبار سایت و مطالب آن به حساب می آیند.

سهم شما از دنیای مجازی چقدر است ؟
برای مشاوره رایگان، باما در ارتباط باشید
24 ساعت در 7 روز هفته

09103493139

آموزش سئو (نکات تصادفی)

استفاده کردن از سرور مجازی و یا اختصاصی، به همراه آی پی اختصاصی برای بهبود سئو، مفید میباشد

درباره ما

گروه فناوری رآسا از سال 89 در زمینه تولید محتوای سایت کار خود را آغاز کرد. تمامی هدف ما در این زمینه ارتقای رتبه سایت ها و قرار گیری آن ها در 5 جستجوی اول گوگل به واسطه محتوای باکیفیت میباشد. این امر با استفاده از بهترین مطلب نویسان و متخصصان سایت در زمینه های مختلف انجام میشود و متن تولید شده علاوه بر استاندارد های مورد نیاز، از کیفیت بسیار بالایی برای تحریک مشتری و ایجاد مشتری بالقوه به بالفعل برخوردار میباشد.

آدرس: اصفهان- بلوار کشاورز- جنب دانشگاه دانش پژوهان

آدرس پست الکترونیکی: info{at}moshaverbpm.com